niedziela, 22 grudnia 2013

Dwie świąteczne akcje Sztukatera - przeczytaj i podaj dalej!

Zajrzyjcie na stronę Sztukatera na facebooku.
Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy wielu z nas przebywa w gronie najbliższych. Obok pięknie udekorowanej choinki dzielimy się opłatkiem, zasiadamy przy suto nakrytym świątecznym stole, wymieniamy się prezentami, a - co najważniejsze - jesteśmy wszyscy razem.
Tak niewiele, a jednak tak wiele.
Niestety nie wszyscy mogą dostąpić ciepła rodzinnego ogniska, przyjaznego dotyku drugiego człowieka.
Rozejrzyj się, gdzieś obok Ciebie może być ktoś, kto jest sam, kto nie ma do kogo zwrócić się nawet w ten magiczny czas. Możesz pomóc.

W te Święta w kierunku ludzi samotnych pomocną dłoń wyciąga także wrocławskie Stowarzyszenie Sztukater zajmujące się wspieraniem ludzi w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych, zapobieganiu wykluczenia społecznego oraz propagowaniu kultury. O obszarach ich działalności możecie przeczytać między innymi na facebooku lub na oficjalnej stronie internetowej.
Dzisiaj chciałabym zwrócić uwagę na dwie inicjatywy, o których mówić trzeba. Nie dlatego, że ktoś poprosił mnie o przekazanie informacji jak największej ilości czytelników. Tematy poruszane przez grupkę pasjonatów tworzących Sztukater nie są proste, ale podejmowane akcje dają nadzieję, że krok po kroku uda nam się zmienić tę szarą, smutną rzeczywistość.

"A Ty jak spędzisz święta"? to kampania społeczna zwracająca uwagę na problemy samobójstw.
W Polsce odnotowano zastraszający wzrost w ilości osób odbierających sobie życie.
Co roku w ten sposób umiera około 6 tysięcy ludzi!
Jedną z przyczyn tej strasznej sytuacji jest samotność.

Dlatego też w dniach od 24.12.2013 od godziny 16.00 do dnia 26.12.2013 na facebookowym profilu Artie Sztuk lub pod numerem GG 4768328 każdy, kto będzie miał ochotę, będzie mógł porozmawiać z osobami dyżurującymi "o wszystkim i o niczym" o każdej porze. Niech nikt nie pozostanie sam.

"Gwarantujemy anonimowość, miłą atmosferę, dużo sarkazmu, ciepła i zrozumienia... Dla tych, którzy święta spędzą w sieci Stowarzyszenie Sztukater przygotowało wirtualny stół wigilijny, pełny rozmów i życzeń, serdeczności, radości...
Sprawmy by te święta dla wielu nie były ostatnimi, zaprośmy samotnych do naszych stołów, podzielmy się naszym szczęściem, podzielmy się sobą!
Nauczmy się ludzi kochać, tak szybko odchodzą... Nauczmy się dzielić sobą z innymi! To największy dar, jedyny w swoim rodzaju...
"
(źródło: https://www.facebook.com/events/770849902931348/?previousaction=join&source=1 Zachęcam do zaglądania na stronę wydarzenia i powiadomienia o tej akcji znajomych.)Od 1 grudnia Stowarzyszenie Sztukater prowadzi również zbiórkę darów kulturalnych. Zebrane przedmioty zasilą instytucje zajmujące się przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu. Przyjmowane są: książki o tematyce wszelakiej (zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci), meble, materiały biurowe, ofiary pieniężne.

"Pomimo, iż Unia Europejska jest jednym z najbogatszych rejonów na świecie, to 17% Europejczyków ma tak ograniczone dochody, że nie może zaspokoić podstawowych potrzeb życiowych.
„„Wykluczenie społeczne”, podobnie jak „społeczeństwo obywatelskie”, jest obecnie najpopularniejszym i najczęściej używanym terminem w sferze działalności organizacji pozarządowych, socjologii, polityki społecznej. Wykluczenie jest odmieni
ane przez wszystkie przypadki, na walkę z nim wydawane są miliony złotych (w skali świata miliardy dolarów) tymczasem nic się nie zmienia, wręcz przeciwnie, osób wykluczonych jest coraz więcej i to nie tylko w Polsce, ale na całym globie.”  (Marcin Janasiak)

(Cytat pochodzi z facebookowej strony wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1377562132482389/  . Odnajdziecie tu wszelkie potrzebne dane. Zachęcam do zajrzenia na stronę i przekazania informacji znajomym.)


"Pamiętacie Bajkę O Dziewczynce Z Zapałkami? Te Święta dla Wielu nie muszą się tak skończyć!".
Dlatego też proszę Was o pomoc w miarę swoich możliwości i przekazanie informacji dalej. To z pozoru niewiele, lecz może pomóc.


http://www.sztukater.pl/Również jako naczelny spamer z bloga Zapiski z przypomnianych krain chciałabym życzyć Wam  zdrowych, pogodnych, a przede wszystkim ciepłych i rodzinnych Świąt i jeszcze lepszego niż poprzedni Nowego Roku 2014. Niech każdy poczuje magię tego niezwykłego czasu radości z bliskości drugiej osoby.
Trzymajcie się ciepło.

electric_cat

1 komentarz:

  1. Świetny pomysł i perspektywa miło spędzonego czasu w Wigilię w sieci dla samotnych :)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi niezmiernie miło jeśli pozostawisz po sobie ślad.
Pamiętaj, że komentarze będące spamem lub obrażające innych będą kasowane.

Informuję iż teksty (nie będące odpowiednio odznaczonymi cytatami z książek) oraz rysunki/ komiksy zamieszczane na tym blogu są moją własnością.
Okładki książek i komiksów pochodzą z serwisu lubimyczytac.pl .
Kopiowanie i/ lub przerabianie, przeredagowywanie tekstów bez mojej wiedzy i zgody jest zabronione.