czwartek, 13 marca 2014

"Anteroom of death" - rysunek inspirowany piosenką Tarji Turunen

Powiększenie kliknięciem ;)
Na sam początek technicznie: Zapiski z przypomnianych krain zmieniły po raz kolejny szatę graficzną, zrobiło się może trochę ponuro. Mi osobiście czernie i szarości bardzo się podobają, zatem taki wariant kolorystyczny trochę powisi. Nie podoba mi się wciąż góra (z tytułem bloga), ale nad tym popracuję.

Powoli zbliża się 21 tysiączek na liczniku odwiedzin, za co dziękuję. Postanawiam Wam się odwdzięczyć wrzucając grafikę, którą skończyłam dziś rano.

Rysunek powstawał od poniedziałku - dydaktyki przedmiotowej, potem niemieckiego w środę. Większość elementów nakreślona została długopisem kulkowym, tło dopieszczone ołówkiem 2B.

Wieczorami zamiast lekarstwa na dokuczającą bezsenność funduję sobie seanse przy "Le Chevalier d'Eon". Anime nie jest takie złe, tylko twórcy jakoś nie potrafią zrobić tego dramatycznego "puff" przed napisami końcowymi. Podejrzewam, że loczki i suknia mogą być resztkami wspomnień z oglądania ukorzenionymi w kociej świadomości.


Jest jeszcze druga inspiracja, ukryta w elementach rysunku, rzucająca się w oczy fanom cięższej muzyki. W trakcie rysowania w głowie pobrzmiewał mi tekst utworu "Anteroom of death" z solowego repertuaru Tarji Turunen (album "What lies beneath"), pierwszej wokalistki zespołu Nightwish.

Ciekawskim podrzucam do posłuchania:

W planach mam poczynienie jeszcze kilku książkowych fanartów, ale nie potrafię określić na kiedy będą gotowe - kochana uczelnia przypomina o swoim istnieniu - jakby do tej pory dawała się nudzić.
Znikam.
Dobrej nocy wszystkim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi niezmiernie miło jeśli pozostawisz po sobie ślad.
Pamiętaj, że komentarze będące spamem lub obrażające innych będą kasowane.

Informuję iż teksty (nie będące odpowiednio odznaczonymi cytatami z książek) oraz rysunki/ komiksy zamieszczane na tym blogu są moją własnością.
Okładki książek i komiksów pochodzą z serwisu lubimyczytac.pl .
Kopiowanie i/ lub przerabianie, przeredagowywanie tekstów bez mojej wiedzy i zgody jest zabronione.