sobota, 19 kwietnia 2014

Światowy Dzień Książki z Polskimi Autorami - czat zorganizowany przez Polacy Nie Gęsi i Swoich Autorów Mają.

Logo akcji. W notce znajdziecie link do fp.
Kiedyś, jako mały smarkacz z twarzą usianą piegami, marzyłam o tym, by kiedyś zamienić kilka słów z kimś, kto napisał książkę. Niestety w małym miasteczku, z którego pochodzę, nie było możliwości spotkać tych, których teksty czytałam z wypiekami na twarzy. Sporządziłam zatem listę nazwisk osób, z którymi chciałabym się kiedyś spotkać.
Od tamtego momentu minęło kilka lat, a ja wciąż nie zrealizowałam swojego celu - nazwijmy to misją, której zakończyć się nie da, wciąż pojawiają się na horyzoncie ciekawi autorzy.

No właśnie, tutaj powinnam wspomnieć o akcji zorganizowanej przez administratorki i założycielki akcji "Polacy Nie Gęsi i Swoich Autorów Mają.". Zbliża się 23 kwietnia, dzień kojarzący się chyba każdemu "Czytaczowi" jednoznacznie. Światowy Dzień Książki, specjalny czas, kiedy księgarnie kuszą rabatami, odbywają się imprezy kulturalne związane z literaturą. Tego dnia odbędzie się również akcja Światowy Dzień Książki z Polskimi Autorami. Nie jest ważne, czy pochodzisz z malutkiej wioski, czy z ogromnego miasta - możesz wziąć udział w tej akcji.

Już w środę, dnia 23.04.2014 w godzinach od 16.00 do 23.00 każdy chętny może uczestniczyć w specjalnie zorganizowanym chacie. Do dziś swoją obecność potwierdzili:
- Karol Kłos,
- Sylwia Błach,
- Autor (Bruno Wioska),
- Iza Korsaj,
- Anna Chaudière,
- Agnieszka Michalska,
- Dawid Waszak,
- Marta Łukomska - Grzebuła,
- Melissa Darwood,
- Shirin Kader,
- Stanislaw Karolewski,
- Marta Bilewicz,
- Krzysztof Spadło,
- Ewa Bauer,
- Karolina Wilczyńska,
- Łukasz A. Zaranek,
- E.M. Thorhall,
- Małgorzata Anna Jędrzejewska,
- Aneta Rzepka,
- Jan Gieka,
- Jędrzej Feranos Bargłowski,
- Grzegorz Iwańczyk,
- Joanna Terka,
- Karol Mroziński.

Zachęcam do logowania się na Facebooku i przyłączenia się do akcji. Ja również (choć do pocztu autorów się nie zaliczam) postaram się na chacie pojawić. Do poklikania.

4 komentarze:

  1. W imieniu akcji bardzo dziękuję i serdecznie zapraszam do brania udziału w czacie! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuje Gosia jako założycielka ;)))). ;**

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja się nie dołączam. Dlaczego? Ostatnio nie mam sił przy kompie siedzieć to raz. Dwa, nie mam ochoty z nikim się szarpać, ani tym bardziej przekrzykiwać na forum. Zwyczajnie szkoda mi nerwów. Trzy, jest już taka ilość ludzi zgromadzona, że moja osoba i tak tam raczej potrzebna nie jest.

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi niezmiernie miło jeśli pozostawisz po sobie ślad.
Pamiętaj, że komentarze będące spamem lub obrażające innych będą kasowane.

Informuję iż teksty (nie będące odpowiednio odznaczonymi cytatami z książek) oraz rysunki/ komiksy zamieszczane na tym blogu są moją własnością.
Okładki książek i komiksów pochodzą z serwisu lubimyczytac.pl .
Kopiowanie i/ lub przerabianie, przeredagowywanie tekstów bez mojej wiedzy i zgody jest zabronione.