piątek, 1 sierpnia 2014

Walkin' Butterfly, tom 3 - o motylku, który wygrzebuje się z kokonu

Wielki finał historii nieporadnej, aczkolwiek pełnej zapału, początkującej modelki Michiko zbliża się coraz śmielszymi krokami.

Tago, szefowa agencji, w której pracuje bohaterka, po zasłabnięciu trafia do szpitala. Okazuje się, że jej organizm jest wycieńczony przez anemię i ilość spożywanego alkoholu. Załamana postanawia skończyć z marzeniem i własną firmą.
Oburzona tą postawą Michiko postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Wpatrzona w Darumę, mającą jej przynieść szczęście lalkę z zamalowanym lewym okiem, dzwoni do różnych firm, by wziąć udział w pokazie lub evencie. Jest trudno, ale dziewczyna się nie poddaje. Przecież obiecała sobie, że wygra swoją bitwę. Przecież musi udowodnić temu projektantowi, Kou Miharze, że może zostać profesjonalną modelką i wyjść na wybieg nie powodując takiej samej katastrofy jak prawie rok wcześniej...

Dziewczyna trafia wreszcie na Makino, właściciela firmy produkującej biżuterię, który szuka modelek do najnowszego eventu. Przypadkiem na castingu trafia na bohaterkę. Michiko jak zwykle się nie dostała, ale zwróciła uwagę producenta, który postanowił ją zatrudnić, o ile ona zrobi wszystko, co ten sobie zażyczy. Czy dziewczyna podejmie się tego wyzwania? Czy mężczyzna ma wobec niej czyste intencje?  Jakie kolejne zlecenia czekają na bohaterkę? Czy uda jej się wreszcie zdobyć uznanie Mihary? I czy zbliży się wreszcie do Senpaia (starszego kolegi)?

Odnoszę wrażenie, podobnie jak obserwujący Michiko bohaterowie, że dziewczyna zmieniła się przez ten niecały rok od momentu, gdy jako dostawca pizzy przypadkiem trafiła na pokaz Mihary. Początkująca modelka nie tylko nauczyła się chodzić, choć wciąż może brakuje jej gracji. Nie zawsze potrafi się rozluźnić. 
Myślę, że w ogromnym stopniu zmieniło się jej podejście do życia. Już nie patrzy z obrzydzeniem na suknię, w której wybiegła ze swojego pierwszego pokazu. Teraz zauważa, że musi ciężko pracować, aby osiągnąć upragniony sukces.
Powoli staje się motylem, choć wciąż w pełni nie wygrzebała się ze swojego kokonu.

Ponownie popiszę o wydaniu Taigi. Tak jak w pierwszym tomie, przy trzecim do obwoluty został dołożony pasek, który ma przykryć walory Michiko. Goła pupa nie jest pokazana w sposób super wyuzdany, ale wiadomo, że licho i pruderia nie śpi. Do tego potrafi zaatakować w najmniej oczekiwanym momencie.
Pod obwolutą tradycyjnie znajdują się wybrane kadry z komiksu. Nie brakuje tu Darumy z zamalowanym tylko jednym okiem oraz sylwetek Michiko i Mihary. Zastanawiam się, czy nawet jeśli przyszłej modelce posypią się plany, czy wciąż będzie chciała domalować prawą "patrzałkę"?
Dodatkiem do tego tomu jest wywiad z Alexą (Aleksandrą) Łuczak, dwudziestojednoletnią modelką z Łodzi, która pracuje na wielu zagranicznych wybiegach. Redaktorce Sylwii Waszewskiej opowiada ona o życiu w Japonii, warunkach pracy w Kraju Kwitnącej Wiśni, rozwoju kariery modelki, wielu trudnościach w pracy.

W wydaniu trafiła się powtórzona strona. Na fanpage'u wydawnictwa Taiga dowiedziałam się, że to bonusowy chochlik, który wkradł się do druku. Dodatkowo trafiłam na jedną literówkę u dołu strony 96 - "flirowania". Poza tym pod kątem technicznym nie mam się do czego przyczepić.

Trzeci tom "Walkin' Butterfly" ukazał się w kwietniu. Z racji, że skończył się w "jak zwykle chamskim momencie", od razu zaczęłam przeszukiwać sieć z nadzieją, że znajdę jakąkolwiek wieść dotyczącą daty premiery czwartego tomiku. Niestety na stronie wydawnictwa nie ma jeszcze oficjalnie podanych wieści, administrator fanpage'a zdradza jedynie, że na czwartego "Motylka" trzeba będzie poczekać do jesieni. Dlatego też pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać w nadziei, że już niedługo będzie można poznać finał historii Michiko.

Walkin' Butterfly, tom 3

autor: Chichiro Tamaki
wydawnictwo: Taiga
data wydania: kwiecień

moja ocena: 3,5/5

Tekst bierze udział w wyzwaniu Czytam mangi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi niezmiernie miło jeśli pozostawisz po sobie ślad.
Pamiętaj, że komentarze będące spamem lub obrażające innych będą kasowane.

Informuję iż teksty (nie będące odpowiednio odznaczonymi cytatami z książek) oraz rysunki/ komiksy zamieszczane na tym blogu są moją własnością.
Okładki książek i komiksów pochodzą z serwisu lubimyczytac.pl .
Kopiowanie i/ lub przerabianie, przeredagowywanie tekstów bez mojej wiedzy i zgody jest zabronione.