czwartek, 16 kwietnia 2015

Światowy Dzień Książki - weekendowa akcja eKulturalnych

Mała podpowiedź: tu nie schowam książki
W dniu 23 kwietnia obchodzić będziemy święto, którego nazwa wielu molom książkowym kojarzy się z promocjami w księgarniach i akcjami promującymi czytelnictwo. Nie inaczej będzie i w tym roku. Sama zacieram ręce na myśl o kilku okazjach i drapię się po głowie, bo przeniesienie księgozbioru w obliczu rychłej przeprowadzki wydaje się nie lada wyzwaniem.

Ale nie o tym. W weekend po owym święcie zostaję w Warszawie. Zatrzymały mnie pewne zobowiązania (bombowy licencjat i licencjonowana bomba) i niestety nic na to nie poradzę. Tak, już teraz o tym wiem i nie muszę dzwonić do wróżek, ani wróżów o imieniu na M.
Zobowiązanie zobowiązaniem, tylko że jest jeszcze coś. Jest jeszcze akcja administracji portalu eKulturalni.pl. Dnia 25.04 będę miała dla Was książkę. Nie wiem jeszcze jaka to będzie, ale nie martwcie się - ledwo się dowiem, powiadomię i Was, byście wiedzieli czym "stołeczny" (i jak na stolicę przystało: zakręcony niczym przykrywka na słoiku) oddział portalu eKulturalni.pl Was zaskoczy.

Zatem w sobotę 25.04 będę miała dla kogoś książkę. Nie będzie to konkurs w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego dnia w pewnym miejscu w Warszawie ukryję książkę. Oczywiście wcześniej podpowiem Wam gdzie koło południa będziecie mogli ją znaleźć. Jakieś podpowiedzi już teraz? Trochę nagnę regulamin. Już teraz mogę wam szepnąć kilka szczegółów na temat miejsca, gdzie będziecie mogli rozpocząć poszukiwania:
  • jestem nielubiącą dojeżdżać bułą, zatem nie pojawię się na południu Warszawy. Innymi słowy: nie oczekujcie mnie niżej niż stacja Pole Mokotowskie,
  • Białołęka też odpada. Wiem, że tu się na wszelakie święta zwija asfalt, w końcu sama tu mieszkam i co wieczór słyszę jak diabeł mówi "dobranoc", a potomkowie Wielkiego Przedwietrznego (!!!) odmakają w wannie,
  • lubię ruiny, dlatego też biorę pod uwagę kilka opuszczonych lokacji, do których jest nieskrępowany dostęp,
  • biorę też pod uwagę parki, dlatego też jeśli tylko będzie przyświecało słońce, właśnie tam odnajdziecie eKulturalną niespodziankę.
W wolnej chwili wyruszę na spacer i sfotografuję planowaną lokację, by Wam trochę sprawę ułatwić.

Teraz zapraszam Was do zapisów na stronę wydarzenia t(r)op 10 książek. Będzie się działo. Przecież nie tylko Warszawa świętuje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi niezmiernie miło jeśli pozostawisz po sobie ślad.
Pamiętaj, że komentarze będące spamem lub obrażające innych będą kasowane.

Informuję iż teksty (nie będące odpowiednio odznaczonymi cytatami z książek) oraz rysunki/ komiksy zamieszczane na tym blogu są moją własnością.
Okładki książek i komiksów pochodzą z serwisu lubimyczytac.pl .
Kopiowanie i/ lub przerabianie, przeredagowywanie tekstów bez mojej wiedzy i zgody jest zabronione.