poniedziałek, 21 marca 2016

Idź i czekaj mrozów - z zapowiedzi wydawcy

Co rusz na skrzynce znajduję przeróżne zapowiedzi wydawnicze. Tym razem wiadomość dotyczy książki, która już jest dostępna w formacie elektronicznym, wersja papierowa ukaże się lada dzień.
Wiem, jestem leniwa buła, dlatego też dzisiaj uraczę Was opisem wydawcy, jednak obiecuję, że przedstawię Wam ten tytuł również od swojej strony. Po "Pokoju światów" i "Geniuszach fantastyki". Bo kusi. Szczególnie, że rekomendują go autorzy, których szanuję.
By jednak nie przedłużać, zapraszam Was do rzucenia okiem na materiały, które dostałam od Genius Creations.

W świecie, gdzie puszczą włada leszy, w jeziorze żyją topielce, a nocami wśród chat przemykają zmory i strzygonie, młodziutka Venda musi stanąć na straży bezpieczeństwa mieszkańców Wilczej Doliny. Przyjdzie jej mierzyć się nie tylko z bogami czy stworzeniami nocy, ale znacznie groźniejszymi przeciwnikami: samotnością, strachem i zwątpieniem.

Na oczach Vendy wypełnia się starożytne proroctwo. Do Wilczej Doliny powraca DaWern – ostatni z Wilkarów. Zemsta Pana Lasów za rzeź jego dzieci wydaje się nieunikniona. Czy zakazana miłość stanie na drodze przeznaczeniu, czy też pozwoli wypełnić przerażającą przepowiednię? Jak potoczą się losy zakochanego w zielarce syna karczmarza, pięknej minstrelki Stalki, towarzyszącego jej wojownika i innych mieszkańców wioski, z których każdy skrywa swoje tajemnice?


Stare opowieści krążą między nami, a my żyjemy między nimi. Magia w powieści Marty Krajewskiej wydaje mi się potężna, bo jest równocześnie znajoma i nowa. Za sprawą autorki wszedłem do świata nieoswojonego, w którym demony to część natury, a ludzie – zwyczajni, nie książęta i herosi – zmagają się z nimi niczym z częścią powszedniego trudu. Podążałem znajomymi tropami, gubiłem się w nich i dawałem oplatać pełnej grozy magii, w którą schwytała mnie autorka.”

Paweł Majka, autor „Pokoju światów”, zdobywca Literackiej Nagrody im. Żuławskiego

Autorka wymieszała z wprawą dobrze wyszkolonej zielarki elementy demonologii i mitologii słowiańskiej, komponując własną, smakowitą mieszankę. Mimo tak różnorodnych składników, stworzona przez nią wizja jest zaskakująco spójna. Oto świat pogański, przedchrześcijański w pełnej krasie: piękny, ale i groźny, pociągający, fascynujący, a chwilami przerażający.

Witold Jabłoński, autor cyklu „Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer”

To jedna z książek, na które czekałem z niecierpliwością.

Jacek Łukawski, autor „Krwi i stali”

Autor: Marta Krajewska
Tytuł: Idź i czekaj mrozów
Seria: Wilcza dolina, tom 1
Rok I wydania: 2016

Format: 12.5×19.5 cm
Liczba stron: 520

Oprawa miękka: ISBN 978-83-7995-045-4

eFormat: ePub/mobi
ePub: ISBN 978-83-7995-046-1
mobi: ISBN 978-83-7995-047-8

Ceny sugerowane:
Oprawa miękka
: 39,99 zł
ePub: 24,99 zł
mobi: 24,99 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi niezmiernie miło jeśli pozostawisz po sobie ślad.
Pamiętaj, że komentarze będące spamem lub obrażające innych będą kasowane.

Informuję iż teksty (nie będące odpowiednio odznaczonymi cytatami z książek) oraz rysunki/ komiksy zamieszczane na tym blogu są moją własnością.
Okładki książek i komiksów pochodzą z serwisu lubimyczytac.pl .
Kopiowanie i/ lub przerabianie, przeredagowywanie tekstów bez mojej wiedzy i zgody jest zabronione.